Drenaż limfatyczny

Zabieg polegający na poprawie przepływu limfy w organizmie. Jest to specjalna technika wymagająca od masażysty ogromnej precyzji podczas działania. Przeznaczony jest dla osób posiadających dziedziczne uwarunkowania do niewydolności powodującej obrzęki, zakrzepicy żył czy problemy związane z krążeniem krwi w organizmie. Aspektem, o którym niewiele osób wie, jest fakt, że masaż ten pozytywnie wpływa na walkę z cellulitem.

Masaż Limfatyczny

Przebieg masażu limfatycznego uzależniony jest od tego, na jakie węzły chłonne chcemy oddziaływać. Coraz większą popularnością cieszą się masaże limfatyczne twarzy, usprawniające działanie zatok.

Masaż odbywać może się za pomocą dłoni masażysty, jak również specjalnych urządzeń. W zależności od tego, czy masowane są górne, czy dolne partie mięśni, techniki i ruchy dopasowane są do schorzenia pacjenta.

Pomimo tego, że efekty drenażu limfatycznego widoczne są już po pierwszym zabiegu, zalecane jest skorzystanie z całej serii zabiegów, przeprowadzanych pod okiem wykwalifikowanego masażysty. Jedynie prawidłowo przeprowadzony zabieg sprawi, że dokuczliwe dolegliwości ustąpią.

Partners

Contact details

MEDICOR Clinic of Aesthetic Dermatology and Laser Therapy
6/5 Rakowicka Street, 31-511 Krakow

Przejdź do formularza kontaktowego